Dzisiaj jest: 20.6.2024, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Ogłoszenie:

Wszywka alkoholowa Esperal Szczecin-wsparcie procesu terapeutycznego

dodano: 2024.03.07 ważne do: 2024.06.05 wyświetleń: 40
Szczegóły ogłoszenia:
Esperal to dawna nazwa substancji czynnej wszywki alkoholowej. Obecnie nosi ona nazwę Disulfiram, ma jednak dokładnie taki sam skład i działanie. Metoda leczenia alkoholizmu poprzez implantację wszywki alkoholowej jest skuteczną formą terapii dla osób uzależnionych. Lek Disulfiram działa poprzez blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, co powoduje wzrost stężenia aldehydu octowego po spożyciu alkoholu. Efektem ubocznym jest zatrucie, które występuje gdy alkoholik spożywa alkohol podczas leczenia. Implantacja wszywki alkoholowej jest wykonywana przez chirurga za pomocą znieczulenia miejscowego i polega na umieszczeniu wszywki pod skórą. Terapia przy użyciu Disulfiramu polega na utrzymywaniu abstynencji przez około 12 miesięcy.
Skuteczność wszywki alkoholowej esperal w leczeniu choroby alkoholowej polega na wszywaniu substancji, która wzmaga reakcję na spożycie alkoholu, co pomaga w walce z nałogiem. W trakcie działania wszywki alkoholowej, osoba uzależniona od alkoholu doświadcza silnych objawów głodu alkoholowego po spożyciu alkoholu, co ma na celu zmniejszenie ilości alkoholu spożywanego. Metabolizm alkoholu jest hamowany przez Disulfiram, co powoduje działanie leku na organizm.
Kontakt
Esperal Szczecin-wszywka alkoholowa
ul. Ul. Monte Cassino 22, 70-467 Szczecin, woj. zachodnio-pomorskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Prosimy o dodawanie firm do nowego Ogólnopolskiego Rejestru Firm na stronie powyżej. Stary katalog znajduje się na www.orf.pl .